Ruční práce mě bavily už v dětství a to přetrvalo až do  součastnosti. Drhala jsem, háčkovala, pletla a šila. V dospělosti jsem zkoušela découpage, malbu na hedvábí a sklo, ale co mě opravdu zajímalo, byl patchwork. Absolvovala jsem základní kurzy v Praze u Dany Velehradské, 

                                         pak ještě několik kurzů u Aničky Noskové. Ale souběžně s tím, jsem se náhodou dostala ke korálkům a..... byla jsem ztracená. Začala jsem zkoušet různé techniky, byla na kurzech drátování, tvořila jsem a učila se. V létě v roce 2010 jsem absolovala ve Slapech u Prahy dvoudenní kurz se zaměřením na cínování šperků u jedné z nejlepších cínařek - Veverky. 

Cínování - je naprosto úžasná technika, těch možností zpracování !! K tomu samozřejmě patří kameny - minerály. Dělá mi dobře s nimi pracovat, dotýkat se jich a nakonec je zpracovat do šperku. A abych o nich něco věděla a zdokonalila své znalosti, čtu, pátrám  a účastním se každý rok v Praze kurzu poznávání.

                                                                                           

Při své tvorbě používám mimo minerálů, fusingové sklo nebo karamiku -tzv. kerašony. Vše nakupuji u zkušených profesionálů, aby byla zaručena kvalita.

Během loňského roku jsem začala mnohem více pracovat s chirurgickou ocelí a nerezem a to vedlo k trénování technik, včetně velmi náročné technice wire wrapingu.